Prosinec 2016

Přes moře a hory za tebou...

25. prosince 2016 v 11:43 | Colette |  Podpultové zboží (povídky)
Tady je můj opožděný vánoční dárek pro vás. Doufám, že jste si užili pěkné Vánoce a že vám Ježíšek nadělil všechno, po čem jste toužili.

A čeho se bojíte vy? (Noční můry!)

17. prosince 2016 v 19:01 | Colette |  Stolek s novinami (recenze)
Noční můry!
Napsal Jason Segel a Kirsten Miller
Ilustroval Karl Kwasny
Vydalo nakladatelství XYZ v Praze roku 2016

"Dobrou noc, Charlie. Ale na spánek zapomeň… za zavřenými víčky číhá strach!"

Dvanáctiletý Charlie Laird rozhodně nemá lehký život. Jeho táta se znovu oženil se ženou, o které je Charlie přesvědčen, že je to čarodějnice. Navíc se musel přestěhovat do jejího purpurového zámku a od té doby ho nepřestávají pronásledovat noční můry. S tou nejhorší z nich se musí Charlie utkat, aby zachránil nejen sebe, ale i své kamarády, rodinu a město…

Vývěska (informace týkající se blogu)

17. prosince 2016 v 18:46 | Colette |  Vývěska (informace týkající se blogu)
Pomalu přistoupíte k vývěsce. Je na ní přišpendlená cedulka: 'Vše týkající se chodu čajovny.' Pokrčíte rameny a zběžně si prohlédnete papíry, které na ní visí.

Podpultové zboží (povídky)

17. prosince 2016 v 18:43 | Colette |  Podpultové zboží (povídky)
Colette na vás syčí a naznačuje vám, abyste přišli blíž k jejímu pultu.

"Mám tady pro vás něco co by vás mohlo skutečně zaujmout," zašeptá tajemně a s výrazem zkušeného veksláka sáhne pod pult. Pak vytáhne na světlo ohromnou knihu vázanou v kůži nějakého zvířete. Alespoň doufáte, že to bylo zvíře. Rychle vám ji podstrčí pod ruku. "Tohle je soubor všech mých povídek. Ujišťuji vás, že je to kvalitní zboží, žádný šmejd! Však posuďte sami!"


Věnujete majitelce pochybovačný pohled, ale zvědavost nám nakonec přece jen nedá a knihu otevřete.

Stolek s novinami (recenze)

17. prosince 2016 v 18:40 | Colette |  Stolek s novinami (recenze)
Než se stačíte vzpamatovat, Colette vás strká k malému stolečku v rohu u okna. Většinu jeho nepatrné plochy zabírá ohromný štos novin. Některé jsou už věkem zažloutlé a pokroucené, jiné na druhou stranu působí docela nově a neohmataně.

"Posaďte se, posaďte se," vybízí vás majitelka, "a přečtěte si něco, než vám přinesu váš čaj! V těch novinách najdete spoustu tipů na dobré knihy, které si určitě zaslouží vaši pozornost. Jsou tam také varování, kterým knihám je lepší se zdaleka vyhnout. Tak čtěte, nenechte se pobízet! Já jsem hned zpátky!" řekne Colette a nechá vás samotné nad novinami.

Slavnostní otevření Colettiny čajovny

17. prosince 2016 v 18:35 | Colette |  Vývěska (informace týkající se blogu)
Tímto zdravím všechny, kteří zabloubili do mé blogové čajovny! Udělejte si pohodlí a toho nepořádku si nevšímejte, jsme teprve v začátcích.

Teď, když máme úvod za sebou, bych se vám měla představit - jmenuji se Colette. Mezi mé záliby patří především čtení fantasy literatury, psaní povídek a hraní počítačových her. Zde budu zveřejňovat knižní recenze a něco ze své vlastní tvorby. Recenze naleznete v rubrice Stolek s novinami a pokud to není zrovna váš šálek čaje (ha ha), máme tady velice zajímavé Podpultové zboží v podobě mých vlastních povídek. Informace týkající se blogu a články, které se jinam nehodí, budou zveřejňovány v sekci Vývěska. Časem možná přibudou i další rubriky.

To je prozatím vše. Doufám, že vás tento malý odpočinkový koutek zaujal a budete se sem rádi vracet. Jste tu rozhodně vždy vítáni.

Colette, novopečená majitelka tohohle bor… téhle čajovny